Sokolnické kurzy

Škola B&S Hawk se zabývá především výukou tradičního sokolnictví. Je vhodná ale i pro zájemce, kteří se chtějí ve svém profesním či soukromém životě zabývat jen dravci a sovami. To znamená, že nemusíte mít nutně zájem jen o lov s dravcem.

Kurzy šité Vám na míru

Naše škola Vám nabízí několik kurzů od denního seznámení se sovou či dravcem, přes víkendový, týdenní a 14-ti denní kurz. Pro zájemce o bližší seznámení se s dravci a sokolnictvím nejen v teorii, ale hlavně v praxi tu máme měsíční kurz, který je zaměřen hlavně na praktickou výuku.

Průběh výuky

Výuka probíhá buď v českém, anglickém, nebo německém jazyce. Jsou Vám k dispozici lektoři-sokolníci s dlouholetou praxí. Naše škola je vybavená odbornou literaturou a pomůckami, které doplňují odborný teoretický výklad.


Dravci a sovy

Dravci a sovy, které máme k dispozici pro praktickou část výuky jsou z umělých odchovů. V naší škole najdete zástupce sokolovitých dravců – Sokol stěhovavý, Raroh velký, Poštolka obecná a též ostatní dravce jako Káně Harrisova, Káně rudochvosté, Jestřáb lesní, Káně lesní atd. Ze sov poznáte např. Sovu pálenou, Puštíka obecného a Výra velkého.

Náš cíl

Naším cílem není vytvořit velkou sbírku dravců, ze které část nelítá, ale chceme, aby všichni naši dravci a sovy měli vysoce kvalitní péči a dostatek pohybu. To je také důvod, proč v naší škole nemáme spoustu druhů exotických dravců a sov. S našimi jedinci je zacházeno velice dobře a všem našim dravcům i sovám se snažíme poskytnout ty nejlepší podmínky k životu.

Zakončení kurzu

Po úspěšném zakončení kurzu Vám bude předán diplom naší školy o absolvování kurzu.

Protože si naše škola zakládá na vysoké kvalitě výuky, je kapacita míst v každém kurzu omezená. Proto je třeba se včas zaregistrovat na termín Vám vyhovující.

Comments are closed.